Facebook Instagram sociální sítě

Tisková zpráva - Kristian Hynek dovršil hattrick na 13. Weber JIČÍNSKÉ5o

Na 13. ročník WEBER Jičínské5o, který se konal v sobotu 26. května, si našlo cestu přes šest stovek závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií.

Po slavnostním odstartování závodu starosty Jičína JUDr. Janem Malým úlohu favorita potvrdil Kristian Hynek jezdící za mezinárodní team (CANYON TOPEKA FACTORY RACING). Završil tak svůj jičínský hattrick. Nikdo v posledních třech letech mu nedokázal konkurovat. Letos si přivezl do cíle vskutku luxusní čtyřminutový náskok.

Naopak o další místa na stupních vítězů byl obrovský souboj až do posledních metrů. Až fotofiniš určil druhé a třetí místo. Druhý stupínek vybojoval Filip Adel  (SUPERIOR SUNINVENT TEAM)  před Michalem Kaněrou (GHOST TEAM). Čtvrtý Vít Řehák (MITAS CYKLOHELIOS) měl na podium ztrátu pouhých 5 vteřin.  Nejlepším jičínským závodníkem byl Lukáš Kunt (Favorit Brno), který přijel na krásném 8. místě.

Ještě lépe dopadla Lukášova sestra Vendula Kuntová (Ghost team), která v domácím závodě obhájila loňské vítězství.  Druhá byla Karolína Bergerová (CARLA.KUPKOLO.CZ D.K.N.L.) před Lenkou Fridrichovou (Ghost team).

Kratší pětadvacetikilometrovou  distanci zaletěl nejrychleji Aleš Pelčarský z Hořic.  Bikerkou,  která vyhrála na fit jízdu, byla Kristýna Zemanová  (TOPFOREX LAPIERRE).

Bitva po hlavním závodě nazvaná  FABIO PRODUKT KRITERIUM byla do posledních metrů naprosto otevřená. Pro mnohé možná překvapivě Filip Adél pokořil Kristiána Hynka.

Na dětské závody, které se konají přímo na Lidickém náměstí, si našlo cestu přes 100 malých cyklistických nadějí.

Celkem se cyklistické části dne zúčastnilo 750 cyklistů všech věkových kategorií.

Všichni, kteří se závodu účastnili, přispěli handicapovaným lidem sdruženým v APROPU Jičín.