Facebook Instagram sociální sítě

Tisková zpráva - team Ghost ovládl XIV. ročník WEBER JC5o

Michal Kaněra a Lenka Fridrichová ovládli XIV. ročník WEBER jičínské 5o

již 14. ročník jičínského závodu na horských kolech WEBER Jičínská 5o se uskutečnil v sobotu 25.5.2019.  Na start se postavilo 510 dospělých cyklistů a téměř stovka dětských závodníků. Sportovci širokého výkonnostního spektra k nám jezdí z celé ČR. Absolutním vítězem hlavního závodu se stal Michal Kaněra z teamu GHOST TEAM. Mezi bikerkami byla nejrychlejší Lenka Fridrichová taktéž z  GHOST TEAM.

V podvečer téhož dne se uskutečnil i 5. ročník WEBER CITYRUNU Jičín. Nápad spojit do jednoho dne cyklisty a běžce se v Jičíně daří a celá akce má neustále náboj a pestrost.

Hlavní závod na 10 km vyhrál Vlastimil Flégl z Vrchlabí a Denisa Kozáková závodící za Hvězdu Pardubice.

Již druhým rokem se koná i půlmaraton, který vyhrál novopacký Ruda Cogan a Dagmar Kiliánová z Čisté u Horek.

Na Lidickém náměstí závodilo i 50 dětí. Účast více závodníků ovlivnila větrná smršť, která právě v čase dětských závodů měla svoji největší sílu. Celkově se běžecké části dne účastnilo přes 220 závodníků.

Všech 830 závodníků, kteří se postavili na start sobotního sportovního dne „poslalo“ částku 7.014,-  Kč do APROPA Jičín, které pomáhá handicapovaným lidem v našem okolí.