Facebook YouTube sociální sítě

Popis tratí:

Vybíráme pro Vás to nejlepší a nejhezčí co lze v okolí Jičína nalést. Samozřejmě v rámci zvolené lokality, která se nachází na sever od Jičína. Povrch, cesty a pěšiny jsou většinou spíše pevného podkladu. Proto ani mokřejší počasí nezpůsobí bahenní lázně. Nejde o žádný extrém ani o "silniční" kritérium.

Start:

Od roku 2018 je rozdělen start závodu na 25 a 50 km. Průjezd městem se tím stal bezpečnější a plynulejší.  

 

Start závodu

První část :

pojedete více či méně po pěšinách či šotolinových cestách směrem k Železnici kde bude před pilou čekat jedno mokré překvapení v podobě malého brodu. ( Je hluboký asi tak 15 cm a nechá se lehce projet ). V samotné Železnici Vás čeká atraktivní průjezd místní radnicí a potlesk místních fanoušků.

Druhá část :

Je to vlastně jeden kopeček a to převážně v lese na šotolinové cestě. Jen co podjedete most za Železnicí, můžete si být jisti, že už budete jen a jen stoupat . Zdoláte výjezd k hradu Bradlec. Po sjezdu z něj stoupáte až k  úpatí hradu Kumburk, po té techničtější sjezdík podél paseky a hurá po silnici na Klepandu.  Od Klepandy, kde je občerstvovaví stanice se opět se dostanete k samotnému úpatí Bradlece a "dáte si" drsnější sjezdík ke koupališti v Bradlecké Lhotě. Zde to opět otočíte a těžkým stoupáním přes obec Žďár dostanete až na Ploužnice. Po té již klasika v podobě výjezdu Křížové cesty na Tábor a hurá dolů a "domů". Po krásných singl trecích to valíte na Jičín.

Pro rok 2019 vynecháme "loni" nový singl těsně pod Táborem.

Závěr :

VŠE TĚŽKÉ A TECHNICKÉ JE NA TRASE 50 KM. TRASA 25 KM JE OPRAVDU NA POHODU A  I NA TREKOVÉ KOLO..... 

Publikováno  April 3rd, 2019


Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři