Facebook YouTube sociální sítě

Prolog

Fit club Jíčín  si Vás dovoluje pozvat v roce 2019 na 14. ročník veřejného cyklistického závodu WEBER Jičínská „50“

Na našem závodě není důležité kolikátý(á) dorazíš do cíle,
ale kolik si odvezeš dojmů a zážitků.

Start a cíl:

Prostor startu a cíle je situován na Lidické náměstí v Jičíně. Samotný dojezd je zpestřen krátkým kolečkem okolo náměstí. Zázemím závodu je fitko kde není problém se po závodě osprchovat a zkulturnit. Po sprše si můžete dopřát lehkou masáž . Hladový a žíznivý žaludek také nezůstane ladem. Pro děti jsme letos připravili krátké technicky nenáročné kolečko přímo v prostoru startu, takže si závodí celá rodina.

Trasa 50 km:

Samotná trasa Vás provede severním okolím Jičína. Čeká Vás atraktivní průjezd radnicí v Železnici, poté zdoláte okolí kopce Bradlec a Kumburk a nejvyšší bod celého závodu - Tábor. Pro nejrychlejšího na Bradleci a na Táboře a  je přichystaná vrchařská prémie. Z Tábora již téměř stále klesáte ...  Cesty a pěšiny jsou spíše pevného podkladu, který i v nepříznivém počasí dovolí svižnou jízdu.

Pro rok 2019 trasu chystáme úpravu sjezdu do Bradlecké Lhoty. 

První změnou bode nový singlík, který "kopou" bikeři z Lomnice.

CELKOVĚ JE TRASA 50 KM CHÁPÁNA JAKO SLUŠNÉ BIKOVÁNÍ. (profil, terén)

Trasa 25 km :

Fit trasa pro pohodové svezení. Skutečně se jedná o vstupní, jednoduchou a nepříliš technicky náročnou trasu. Je určena právě pro ty co si chtějí zajet - zkusit svůj první závod. Tato trasa je vhodná i pro mladé sportovce od cca 12 - 13 roků. V lepším případě v doprovodu dospěláka.

"VŠE TĚŽKÉ Z JC50 JE NA DELŠÍ 50 KM TRASE...."

Zajištění a značení maratonu:

Celá Jičínská 50 je značená velkými žluto černými šipkami na bílém podkladě. Na trati je cca 50 pořadatelů, kteří Vám budou usnadňovat orientaci. K dispozici je též zdravotní zajištění. Před čelem závodu na 50 i 25 km pojede zaváděcí motorka.

Trasa pro děti :

pro děti je připravena trasa u samotného prostoru startu a cíle. Na cca 500 metrovém okruhu se projeví spíše rychlost a dravost než vrchařské schopnosti.

Publikováno  January 14th, 2019


Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři